Knihovna města Úvaly
MĚSTSKÁ
KNIHOVNA
ÚVALY

Audio knihy pro zrakově postižené

Tuto službu poskytujeme prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby (MVS). Dokumenty pro slabozraké a nevidomé půjčujeme ze Středočeské vědecké knihovny v Kladně, kde Vás také zaregistrujeme.

V jejím katalogu  https://ipac.svkkl.cz/arl-kl/  je možné vybrat si ze zvukových dokumentů a ty si v naší knihovně prostřednictvím formuláře MVS objednat.

Tato služba, včetně registrace a nákladů na poštovné, je poskytována zdarma.

Uživatelem této služby se může stát pouze osoba se zrakovým či jiným zdravotním postižením, jež znesnadňuje či znemožňuje čtení knih v tištěné podobě nebo běžným způsobem. Tuto skutečnost je nutné doložit potvrzením odborného či praktického lékaře, předložením průkazu ZTP/P, případně potvrzením Tyflocentra, Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR či jiné organizace pro nevidomé a slabozraké. Ke zřízení čtenářské legitimace potřebujete také platný občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti s fotografií, v němž jsou potvrzeny údaje o trvalém či přechodném pobytu na území ČR.

Služby

Výpůjční doba

Výpůjční doba o prázdninách

8 - 11   12 - 18.30